Snapchatin 150 suurta suomalaista

Kuva: Our Helsinki Story 31.7.2015

Mietityttääkö oma snäppääminen? Eikö kavereilta tule snäpin snäppiä? Onko muuten vaan tylsää? Huoli pois – vastaus kaikkiin kysymyksiisi löytyy tästä listasta!

172  160 152 150 101 100 suomalaista suosikkia Snapchatissä:

 

A

Aito Mäkki (räppäri) – aitomakki

Aki Linnanahde (tv-tuottaja, toimittaja ja juontaja) – linnanahde

Aleksanteri Hakaniemi (tubettaja ja muusiko) – hakaniemi

Aleksi Valavuori (urheiluvaikuttaja) – valavuori

Alma Hätönen (radiojuontaja) – almahatonen

Amanda Harkimo (tosi-tv-tähti) – amazoni

Anna Abreu (laulaja) – annaabreuoffici

Anne Kantola (snäppipörrö) – annemarikantola

Anne Lainto (radiojuontaja) – laitonanne

Annika Ollila (bloggaaja) – annikaollila

Anniksas (tubettaja) – anniksass

Anssi Kela (muusikko) – anssikela

Antti Holma (näyttelijä) – anttiholma

Antti Raanta (jääkiekkoilija) – rants31

Antti Tuisku (laulaja)  – antti_tuisku

Arttu Lindeman (tubettaja ja artisti) – arttulindeman

Arman Alizad (vaatturi, toimittaja, tuottaja ja juontaja) – arman.alizad

Aste (räppäri) – astemusic

Atte Tanner (valokuvaaja) – attetanner

 

B

Benjamin Peltonen (laulaja ja somepersoona) – benjaminmusic

 

C

Cheek (räppäri) – jaretiihonen

 

D

Deata (tubettaja) – officialdeata

Diandra (artisti) – diandra.flores

DJ Mista S (DJ) – djmistas

 

E

Eero Markkanen (jalkapalloilija) – eeromarkkanen

Eeva Mäkinen (valokuvaaja) – eevamakinen

Eetu Pesonen (tubettaja) – eeddspeaks

Eetu Pöysti (jääkiekkoilija)  – poysti

Elastinen (räppäri) – elastinenrr

Esko Seppänen (urheiluvaikuttaja) – eskoseppanen

Evelina (laulaja) – ylijumalatar

Eveliina Tistelgren (fitnessurheilija) – eevsku

 

F

FINArskaz (tubettaja) – finarskaz

 

G

 

H

Hanna Sarkkinen (kansanedustaja) – hannasarkkinen

Harmaakorva (tubettaja) – harmaakorva

>> UUSI >> Henriikka Simojoki (bloggaaja) – aamukahvilla

Herbalisti (tubettaja) – herbalisti

Hermanni Hyyryläinen (tubettaja) – ihanahermanni

HP Parviainen (duudsoni) – hpdudeson

Hätä-Miikka (räppäri) – hatamiikka

 

I

Iiro Junnila (somepersoona) – junkinsaha

Ilkka Sario (tubettaja) – sarionilkka

Ilona ”IlonaJulia” Ylikorpi (tubettaja) – ilonahere

Isabel Ljungdell (Miss Helsinki 2014) – isbebe

Isac Elliot (laulaja) – snapisacelliot

 

J

Janna Hurmerinta (artisti) – jannaofficial

Janne Naakka (bloggaaja & tubettaja) – jannenaakka

Janni Ehari (bloggaaja) – janniehari

Janni Hussi (fitnessurheilija) – jannihussi

Jare (räppäri) – jeanbabtistee

Jarppi Leppälä (duudsoni) – jarppidudeson

Jekku Berglund (radiojuontaja) – jekkuberggi

Jenni Rotonen (bloggaaja) – jennipupulandia

Jenni Ukkonen (bloggaaja) – jenniukk

JKokki (tubettaja) – jkokki

Joanna Tzortzis (bloggaaja) – writinghearts

Johanna Pulkkinen (tosi-tv-tähti) – jossupulkkinen

Johanna Puttonen (tubettaja) – jjjohkuuuh

Johanna Turpeinen (bloggaaja) – jonnuu

Joni Jouhkimainen (pokerin pelaaja) – jouhkb

Joonas Linkola (valokuvaaja) – joonaslinkola

Juhani Putkonen (Billebeino ja NHLWAM) – putcola

Juho Nummela (Justimusfilms) – vuorioinas

Jukka Hilden (duudsoni) – jukkahilden

Julia Kivelä (valokuvaaja) – julia_kivela

Julia ”IlonaJulia” Ahonen (tubettaja) – jujuuli

Juska ”DJ Orion” Wendland (DJ) – juskawendland

Jussi Ridanpää (radiojuontaja) – jussiridanpaa

Juuso Hämäläinen (valokuvaaja) – juusohd

Juuso ”Mäkkäri” Mäkilähde (radiojuontaja) – juusomakilahde

JVG (bändi) – jvg.pme

 

K

Kaisu Jouppi (bloggaaja ja valokuvaaja) – kaisujouppi

Karri Koira (laulaja) – karrionkoira

Kasmir (artisti) – kasmirsnap

Katri Manninen (käsikirjoittaja & kirjailija) – kutrinen

Kira Hagström (some-aktiivi) – kirahaag

Kira Kosonen (bloggaaja) – kirakosonen

Kiira Lindfors (Mansen lupaus snäpille) – kiiruna

Koiraluu (somepersoona) – koiraluu

Konsta Kettunen (snapchat-persoona) – mieskettu

Konsta Punkka (valokuvaaja) – kpunkka

Kriselda Mustonen (bloggaaja) – kriseldaerika

 

L

Lakko (tubettaja) – lakkoilija

Laura Ahola juontaja, meikkaaja, maskeeraaja, stylisti ja bloggaaja) – laura_ahola

>> UUSI >> Laura Haimila (tubettaja) – laurahaimila

Lauri Kangas (somepersoona) – lateksitupppi

Lauri Laukkanen (valokuvaaja) – lmglaukkanen

Lauri Tähkä (artisti) – lauri.tahka

Lenno (artisti) – helloimlenno

Linda Ahlroth (bloggaaja) – lindusius

Linda Manuella (fitnessurheilija ja bloggaaja) – lindamanuella

Lotta Backlund (koomikko) – lottabacklund

Lotta Hintsa (Miss Suomi 2013)  – lottahintsa

 

M

Maija Ilmoniemi (bloggaaja) – maijailmoniemi

Maija Vilkkumaa (laulaja) – maijavilkkumaa

Mansikka (tubettaja) – itkunapero

Mari Hietala (bloggaaja) – marihietala

>> UUSI >> Marko Suomi (kirjasnäpit ja muut) – markosuomi

Martin Kalliola (somepersoona) – kalliolamartin

Martina Aitolehti (julkimo) – martinamarieann

MattePlays (tubettaja) – matteplays

Matti Roth (somepersoona) – mattiemil

Mentaalisavuke (somepersoona & toimittaja) – mentaalisavuke§

Miia Ezen (bloggaaja) – miikkulaisen

Mikael Sundberg (somepersoona) – sundbergmikael

Mikko Leppilampi (näyttelijä) – mikkoleppilampi

Mikko Toiviainen (reino-nordin-look-a-like) – kalenterikarju

Mikko Toivonen (tubettaja) – mikkofy

Minni Väärä (snäppistara) – minnihei

Minttu Mäntysalo (bloggaaja) – minttummm

Mustabarbaari (räppäri) – mustabarbaari

 

N

>> UUSI >> Nata (bloggaaja) – natawhitetrash

Nea ”Twice As Nice” (tubettaja) – neaknapp

>> UUSI >> Nikke Ankara (muusikko) – nikkeankara

Niko Nousiainen (julkkis) – nikonousiainen

Niko Saarinen (julkkis) – niko_saarinen

Niklas ”matthiaswbuTV” Laakkonen (tubettaja) – matthiaswbu

Niklas Räsänen (nyrkkeilijä) – niklasrasanen

Nikolai Alho (jalkapailloija) – nikolaialho

Noora ”Twice As Nice”(tubettaja) – nooraninette

Noora Hammar (snapchat-persoona) – noorairene

 

O

Olli Keskinen (valokuvaaja) – frontsideolli

Oona Tolppanen (fitnessurheilija) – fitoona

Ozan Yanar (kansanedustaja) – ozan.yanar

 

P

Paju Purovuo (bloggaaja) – pajupurovuo

Peeta Peltola (bloggaaja) – peetanenbest

Petri Nygård (räppäri) – petrinygard

Pinkku Pinsku (tubettaja) – pinkkupinsku

Prinssi Jusuf (räppäri) – prinssijusuf

Puolekshylly (somepersoona) – puolekshylly

 

Q

 

R

Reino Nordin (taiteilija) – reinonordin

Roope Salminen (laulaja) – roopesalminen

Roope Salminen ja Koirat (bändi) – rsjakoirat

Rosanna Kulju (Miss Helsinki 2015) – rosannakulju

Rosa-Maria Ryyti (Miss Suomi 2015) – rosannika

Rony Rex (DJ) – ronyrex

Ruudolf (räppäri) – asfalttimyrsky

 

S

Saara Sarvas (radiojuontaja) – saarasarvas

Sami Harmaala (Justimusfilms) – juustokeitto

Samuel Nyman (radiojuontaja) – samuelnyman

Samuel Taipale (valokuvaaja) – eljackson

Samuli Tivinen (digi rockstar) – tivinen

Sanni (laulaja) – sannivirallinen

Sara Sieppi (Miss Suomi 2011) – sarasieppo

Sara Tickle (bloggaaja) – saratickle

>> UUSI >> Sari Aalto (vatsastapuhuja) – sariaalto

Sauli Koskinen (julkimo) – saulisunflare

Seksikäs Suklaa (somepersoona) – seksikas_suklaa

Shafik El Kadi (Diamond Supply Co.) – shafikworldwide

Siim Liivik (jääkiekkoilija) – wetsimon

Sini Laitinen (somepersoona) – nastynapalm

Solveig Hagnäs (verohallinnon Snapchat-kasvo) – sohagnas

Sonja Hämäläinen (tubettaja) – soikkuyo

Stig (muusikko) – stigvirallinen

Suvi Höydén (bloggaaja ja valokuvaaja) – dtlsuvi

Särre (räppäri) – mcsarre

 

T

Teppo Tirkkonen (valokuvaaja) – tirggins

Tippa-T (räppäri) – nuaristoner

Tommi Manninen (radiojuontaja) – themanninen

Tuija Pehkonen (radiojuontaja) – tuijapehkonen

Tuomas Kauhanen (räppäri) – tuomaskauhanen

Tuomo ”MrTuomo” Kaski (tubettaja) – mrtuomo

Tuuli (laulaja) – tuulivirallinen

TS (räppäri) – tomisipikari

Tume (vloggaaja & juontaja) – tummeli

 

U

Ulla Virtanen  (koomikko) – ullavirtanen

Uniikki (räppäri) – daniuniikki

 

V

Veronica Verho (vloggaaja) – mariieveronica

Ville ”Viki” Eerikkilä (juontaja) – vikidilaatio

Ville Kankare (tubettaja) – vinkare

Ville Kormilainen (Snapchat-suosikki) – eskomorko

VilleGalle (räppäri) – vikidiviiminen

Vilma Järvinen (bloggaaja) – vilmajarvinen

 

W

Wildeem (tubettaja) – deliwien

 

X

 

Y

 

Z

 

Ä

 

Ö

 

Puuttuuko listalta joku?
Kerro meille tyypin ja tilin nimi, kiitos! SC/IG/TW: kurio_marketing

 

Lähteet:

YleX: Joko kaverit kyllästyttävät – ota Snapchatissa seurantaa nämä suomalaiset
SomeWorks: Keitä suomalaisia seurata Snapchatissa
Esko Seppäsen Snapchat-listaus
Pupulandia-blogin suosikit
Kuriolaisten omat seurattavat

Lisää aiheista: